Greppa logotyp
Greppa logotyp

Kontakt

Vi som arbetar i den centrala projektgruppen kan hjälpa dig med frågor som gäller Greppa Näringen.

Stina Olofsson
Projektledare
Stina.Olofsson@jordbruksverket.se
+46705955231
Karin Hugosson
Kommunikationsansvarig
karin.hugosson@lrf.se
+46733603307
Caroline Sandberg
Klimat- och husdjursfrågor.
Caroline.Sandberg@jordbruksverket.se
+46721847300
Cecilia Linge
Beräkningsverktyget Vera.
Cecilia.Linge@jordbruksverket.se
+46703654993
Emelie Andersson
Rådgivare växtnäring
Emelie.Andersson@jordbruksverket.se
+46734015298
Emma Hjelm
Mullhalt och bördighetsfrågor.
Emma.Hjelm@jordbruksverket.se
+46729733808
Johan Malgeryd
Stallgödsel- och fosforfrågor.
Johan.Malgeryd@jordbruksverket.se
+46702019559
Katarina Mattsson
Administratör.
Katarina.Mattsson@jordbruksverket.se
072 238 10 76
Lis Eriksson
Rådgivare husdjur och klimat
Lis.Eriksson@jordbruksverket.se
Maria Stenberg
Rådgivare växtnäring och klimat
Maria.Stenberg@jordbruksverket.se
Pernilla Kvarmo
Utbildningsansvarig.
Pernilla.Kvarmo@jordbruksverket.se
+46727004659
Sofie Logardt
Webbredaktör
Sofie.Logardt@jordbruksverket.se
+46702433644
Ulrika Listh
Växtnäringsbalanser, stallgödselberäkningar
Ulrika.Listh@jordbruksverket.se
+46703801585
skiss på man som går med ett stort kuvert

Jordbruksverket
Elevenborgsvägen 4
230 53 Alnarp